5 mečů: Porážka, ztráta

Karta připomíná, že některé boje nejdou vybojovat, stejně jako nemůžeme vrátit čas. Roky života se nám vepisují do tváří i těl. Je užitečnější tu skutečnost přijmout a pracovat s ní než tomu dětinsky vzdorovat a oplakávat nevratnost mládí.

Aktuálně všichni procházíme evoluční změnou a více než jindy bude důležité rozlišit co nechat odejít a ponechat si jenom vzpomínky, a za co naopak bojovat – nově a jinak. Změna neznamená automaticky prohru, to bychom si měli červeným písmem napsat na transparent.

Další polohou karty je strach z porážky a z toho pramenící nečinnost. Sedět na zadku a bát se pohnout jen abych něco nezkazil, to opravdu není žádná ctnost. „Nevím. Nevím co mám dělat nebo nevím jak.“ Pokud Vám něco takového opakovaně běží hlavou, pak je karta ujištěním, že všechny potřebné nástroje máte v rukou, jen se je zdráháte použít. Brzdou je strach –  strach z neúspěchu nebo ztráty toho co znáte. Neztrácejte čas hledáním odpovědí na otázky „co nebo jak dělat“, podívejte se na zoubek strachu, co svazuje ruce a nohy.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 10.5.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Mýtický, Druidů a Dreaming way.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s