XXII Blázen

Karta říká, že bychom teď měli jít životem víc nalehko a to doslova i v přeneseném slova smyslu. Netahat žádné zbytečné krámy pro situace „co kdyby“, raději dát ruce do kapes a spolehnout se na „nějak bude“. Pro některé přirozenost, pro jiné šílenství a pekelná výzva.

Blázen radí brát život s humorem a nevyrábět černé scénáře. Blázen je hravý, nic pro něj není nemožné a svým nenásilným způsobem dokáže vytvořit věci, které by kolegium zodpovědných dohromady nedalo. Pod slupkou věčného dítěte totiž dřímá důvěra v nekonečné možnosti světa a trvalá chuť tyto možnosti zkoumat.

To neznamená, že Blázen jde za každou cenu proti zdi. On tu zeď ochutná, něco na ni namaluje, případně u ní něco zeleného zasadí. Blázen není z principu rebel a spíše než bořit zdi ho baví hledat volná místa, na kterých si může hrát, tvořit a objevovat.

Nezatracujme Blázny pro nekonvenční projevy a berme si příklad z toho, jak snadno po nich každá skepse sklouzne. Udělejme pár spontánních a časově nenáročných bláznivin každý den, minimálně nám to zdvihne náladu.

Karta byla vytažena z taro tové sady Crowley dne 17.5.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite, moje verze Blázna s lahvičkami Aura-Soma a konečně Blázen ze Stromového tarotu Dany Driscoll.

Poznámka k číslování. Ve většině tarotů Blázen nese číslo nula. I tím se jaksi vymyká z principu číslování Velké arkány, která je označována římskými čísly. A nula mezi ně opravdu nepatří. Protože však Velká arkána tvoří opakující se cyklus, v některých tarotech Blázen nese římské číslo XXII. 


Obecnou charakteristiku karty můžete najít v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s