8 disků: Prozíravost

Skromná a pracovitá karta, skrze kterou se můžeme radovat z drobných výsledků každodenního úsilí. Nikdy nejde o nic velkolepého a převratného. Jsou to právě drobná zrnka, na která se máme tento týden soustředit a která máme trpělivě jedno vedle druhého skládat jako když skupina buddhistických mnichů vytváří z barevného písku velkou, pestrou a vzorově propracovanou mandalu.

Někdy je pro nás obtížné uvidět smysl drobné a rutinní činnosti, ale možná jen nemáme nebo mít nemůžeme potřebný odstup. Karta připomíná, že i zdánlivě bezduché sypání zrnek písku může při sehrané spolupráci vytvořit umělecké dílo s duchovním přesahem. Nepodceňujme rutinu a nenápadné kroky všedního dne, protože právě o ně se s důvěrou opírá celý světa běh.

Dopřejme si potěšení z domácí stravy, upečme přátelům koláč. Udělejme něco malého vlastníma rukama, i když výsledek zmizí rychlostí blesku a nezbude žádný důkaz o tom, jakou stopu jsme svou činností ve vesmíru zanechali. Karta odkazuje na prostou radost z tvorby a výsledek poplatný pomíjivosti okamžiku.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 14.6.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Druidů, Gill a Universal Goddess.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s