6 mečů: Věda

Šest mečů je labyrint, ze kterého hledáme cestu ven, nebo labyrint, který nás magicky táhne dovnitř. Neexistuje možnost, že bychom zůstali k bludišti lhostejní. A protože mi s kartou vypadl i Ďábel se svou kupou pokušení, vypadá to na zajímavý týden.

Může nás vábit zakázané ovoce všeho druhu, ale není třeba si tím nějak zásadně lámat hlavu. Cítím škodolibost nebo drobnou neplechu, které poslouží jako ventil nahromaděného přetlaku. Zkusme to vzít s nadhledem, prověřme schopnost zasmát se sám sobě. Právě úsměv pomáhá přežít uvíznutí v bludišti, ve kterém se tak snadno potkává úzkost s panikou.

Mečová šestka může představovat i drobné slovní přestřelky, které nikam nevedou, jakkoli se mohou tvářit věcně. Opět platí totéž – nebádat dlouze nad obsahem, nepodrobovat analýze jednotlivá slova ani celkový smysl. Tenhle týden je to s největší pravděpodobností jen ventil, kterým si původce přestřelky ulevuje od nahromaděného přetlaku emocí. Nechme ty pšouky velkoryse odplynout, alespoň pro tentokrát.

Jakkoli jsou bludiště konstruována geometricky, hladký průchod nám většinou zajistí jiné než logické vjemy. Výzvou týdne je následovat irracionální stopy.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 1.3.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Ramses, Swedish witch a Röhrig.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s