5 pohárů: Zklamání

Karta varuje před nereálnými očekáváními. Je prima mířit vysoko, ale tužby mají korespondovat s dovednostmi. Možná je potřeba o něco víc máknout, než dosáhneme ke hvězdám. A platí to i naopak. Někdo má dovedností habakuk, ale mizerné sebevědomí mu je nedovolí v plné šíři nabídnout. Pět pohárů může oběma skupinám poskytnout realistické měřítko, tak mějme oči a uši dokořán.

Karta často ukazuje zranitelnost, kterou prožíváme s blízkými lidmi. Čteme jejich chování a dovozujeme k takovému chování motivy. Pozor, můžeme mít naprosto nevhodný překladač! To, co nám připadá jako jediné logické vysvětlení, může u dotyčného vzbudit údiv. Pět pohárů preferuje otevřené otázky, ne naštvané nebo uslzené dohady.

A někdy se prostě věci nedějí tak, jak bychom si přáli. Karta připomíná, že je důležité přestat plýtvat energií na to, co nemůžeme změnit, protože tam nesahá naše pravomoc. Efektivnější je naučit se v takovém proudu plavat. Přestat si stěžovat na déšť a raději si koupit pláštěnku.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 5.7.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Vision quest, Mýtický a Druidů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s