XX Aeon

Karta Aeon říká, že věci jsou jiné uvnitř než na povrchu. Co se zdá zvenčí spořádaně uhlazené, může uvnitř pořádně doutnat. Hodní a zdvořilí se mohou prokázat zdatnými manipulátory, bažícími po moci. Nebuďme překvapeni, ale připraveni.

Aeon často odkazuje na vztahy, ve kterých dominuje nějaký druh závislosti. Možná je na místě popřemýšlet, jestli naše snaha o bezkonfliktnost neleží za hranou přirozeného komfortu nebo dokonce sebeúcty. Právě tam nejedna závislosti nevinně začíná.

Aeon může varovat, že nás něco dusí, že jsme se dlouho snažili nevnímat pomyslný kamínek v botě. Můžeme se svobodně rozhodnout pokračovat v nastoupené cestě, ale už se nemůžeme vymlouvat na nevědomost či bezmoc. Aeon radí, abychom se situací buď skoncovali, nebo si přestali stěžovat. Máme volbu a to právě teď.

Jakákoli změna, kterou uvozuje karta Aeon, jde až na dřeň. Pokud se ji pokusíme ošidit kosmetickou úpravou, přihlásí se o slovo později. Nezmizí, protože jde o hlubokou potřebu naší duše, většinou spojenou s nutností se nadechnout a získat víc prostoru pro vlastní jedinečnost.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 23.8.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Whimsical, Vision quest a Forest folklore.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s