4 poháry: Hojnost, nadbytek

Karta říká, že nevidíme pro oči. Kolem nás bují hojnost, ale my se soustředíme na drobné vady, kterými k hojnosti vyrábíme plot. Ocitáme se tak v bludném kruhu, kdy v nějakém ohledu strádáme, přestože máme na dosah všechny léky, kterými bychom svá strádání mohli spolehlivě zažehnat.

Doprovodná karta říká, že v tom jedou staré známé myšlenkové stereotypy. Máme v hlavě zažité mechanismy a principy, ze kterých nechceme o milimetr uhnout, protože to „není správné“.

To neznamená, že máme změnit postoje o 180°, vyměnit bílou za černou. Obě vytažené karty však říkají, že jsme uvízli v místě, kde to i přes růžový nátěr začíná zavánět zatuchlinou. Nejvyšší čas vpustit do života svěží vánek, který i starým jistotám dodá nový šmrnc.

Dejme šanci drobným změnám, zejména ve vlastní hlavě. I zaběhané postupy si zaslouží občerstvující dávku flexibility. Proč ne právě teď?

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 20.9.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Kosmický, Universal fantasy a Universal goddess.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s