Ďábel

karta týdne od 15.11.2021

Karta Ďábel má v tarotu spoustu podob, dnes na mě svítí aspekt svatouškovství. Snaha dělat za každou cenu správné věci a zřetelně se distancovat od lidí a věcí, které zavánějí špatností. Co zní jako ctnost, přesto může být dílo Ďábla.

Na bigotní vidění dobra bychom si teď měli dát pozor. Věci dobré pro nás nemusí být dobré pro jiného, ze soudů o dobru a zlu vystrkuje růžky Pýcha. Trénink tolerance a pochopení je mnohem víc na místě.

Vysoká koncentrace takzvaného dobra mění čisté úmysly na substanci, která škodí životu. Je to jako super sterilní operační sál. Pro chirurgický zákrok skvělý, pro život naprosto nevhodný. Studený, bez jiskry tvořivosti.

Ďábel také připomíná extrémistická hnutí s programem lepších a čistých zítřků, obvykle poznamenaná arogancí a ztrátou soudnosti.

Neblíží se naše posedlost správností k podobným hranicím? Nepřeháníme to s nároky na sebe nebo na druhé? Za mě je lidskost víc než absolutní čistota a chybování učí opravdově a od srdce odpouštět. Velké téma k přemýšlení pro tento týden.

Kartu jsem vytáhla z tarotové sady Crowley dne 15.11.2021 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Dreaming way, Masonic a Legacy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s