Princezna mečů

Mladá vzdušná princezna bývá sběratelkou informací nebo lovkyní senzací. Prahne po novinkách a zpracovává je rychlostí kulového blesku. Nechává se unášet barvitými vizemi po neviditelných vláknech moderních technologií až pomalu ztrácí pevnou půdu pod nohama. Velikou výzvou je pro ni zachování bezpečné rovnováhy mezi starým a novým, reálným a virtuálním.

Princezna mečů je jako vichřice, která se kolem nás přežene. Může být nositelkou zpráv, které jsou nám určeny, nebo naopak informuje o zprávách, které o nás bez našeho vědomí kolují. Ani jedno nemůžeme zásadně ovlivnit, proto je zbytečné nechat se tou vichřicí rozhodit. Mnohem výhodnější je počkat a reagovat s rozmyslem a jen v případě, pokud je té reakce skutečně třeba.

Karta říká, že v důsledku průletu mečové princezny budeme nuceni změnit něco ve svých myšlenkových pochodech. Třeba odlišit domněnky od faktů. S velkou dávkou upřímnosti můžeme být překvapeni, kolik našich názorových pilířů se opírá jen o dovedně utkané síto domněnek. Najdeme kuráž to zjistit a změnit?

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 27.10.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Sidhe a Gill.


Obecnou charakteristiku postavy princezny mečů najdete v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s